Hakkımızda

SuperRehber.net 1 milyonu aşan güncel kayıttan oluşan veritabanı ile Türkiye'nin kapsamlı yerel arama platformudur.

 Türkiye Bilgi Bankası Projesi'nin (TuBiBa) devamı olan web sitemiz, tüm Türkiye'yi kapsayan online rehber sitesidir. SuperRehber'in amacı, Türkiye'deki tüm kurum, kuruluş, ve firmaların iletişim bilgilerini, en güncel haliyle ve ücretsiz olarak kullanıcılarının istifadesine sunmaktır. "Türkiye'nin en kapsamlı rehberi" olma iddiası ile 2008 yılında yayına başlayan sitede hali hazırda 81 il ve 958 ilçede yer alan binlerce semt, mahalle, sokak ve cadde üzerindeki 1 milyondan fazla firma, kurum, kuruluş ve mekana ilişkin iletişim bilgileri yer alıyor.

Sitemizde firmalar dışında okul, cami, adliye, havaalanları, üniversiteler, karakollar, parklar, kültür, sanat eğlence, alışveriş merkezleri vb. mekanlar ile kurum ve kuruluşlar yer alıyor. Bütün ilanlar kategorilere ilaveten binlerce ürün ve hizmet etiketi ile organize edilmiş şekilde yayınlanıyor.

SuperRehber.net'de adres, telefon, fax, email, web sitesi gibi iletişim bilgilerine ilave olarak, eklenen her kayda ilişkin bir koordinat bilgisine mutlaka yer veriliyor. Bu sayede hangi ilde kaç lise yada cami olduğunu, hangi sokakta hangi firmaların olduğunu biliyor ve ziyaretçilerimizin kullanımına sunuyoruz. SuperRehber'deki interaktif haritalar tüketiciye ulaşmak istediği işletmenin adresine nasıl gideceği konusunda yol gösteriyor, ziyaretçiler ayrıca herhangi bir noktadan işletmeye nasıl gidilebileceğini yol tarifi sayfalarından öğrenebiliyor. SuperRehber, kayıtlı işletmelere katalog yada tanıtım videoları yükleyerek müşterilerine kendilerini daha iyi tanıtma imkanı veriyor.

Verilerimizi nasıl topluyor ve güncelliyoruz

Verilerimizi, ticaret odaları, ticaret sicil gazetesi, devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları, web siteleri, üye veri girişleri vb. pek çok kaynaktan topluyoruz. Bu verileri analiz ediyor, periyodik olarak güncelliyoruz. Verilerimizi ve güncelleme metodlarımızı devamlı olarak takip ediyor ve geliştiriyoruz. Veri toplama ve güncelleme çalışmaları neticesinde veritabanımız her gün büyüyor ve güncelleniyor. SuperRehber'in nihayi hedefi tüm Türkiye'yi kapsayan en detaylı, yerel rehber veritabanını oluşturmak.

SuperRehber, kullanıcı dostu tasarımı ve yüksek teknolojik alt yapısı ve alanında uzman profesyonellerden oluşan ekibi ile hedefe yönelik, detaylı ve ihtiyaca uygun bilgiyi sunmayı amaç ediniyor. Site üyelerimiz, işletmelerini ücretsiz olarak yayınlayabiliyorlar. Bunun yanında dileyen üyelerimiz ücretli üyelik paketlerinden birini satın alarak firmalar için sunduğumuz gelişmiş tanıtım çözümlerinden faydalanabiliyorlar.

SuperRehber'in aylık ziyaretçi özet istatistik raporlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. SuperRehber, Google'ın gelişmiş harita altyapısını kullanıyor. Bu siteyi geliştirirken, JavaScript, MySQL veritabanı ve PHP kullanıyoruz.

SuperRehber'de yer almak isteyen işletmeler kısa bir form doldurarak kolayca listelenebilmekte. Firma ekleme formumuzu kullanarak siz de bu platformda, ücretsiz olarak, yerinizi alabilirsiniz.

Bize ulaşmak, düşünce, öneri yada şikayetlerinizi iletmek için iletişim formumuzu kullanabilirsiniz.